TRENING OPARTY NA BOKSIE

Trening, do którego chcę was zachęcić bez problemów można wykonywać w domu. Dostępność filmików na YT jest ogromna.  Zawiera elementy boksu i różnych technik stosowanych w sztukach walki. To doskonały sposób na poprawienie wydolności  organizmu i spalenie tkanki tłuszczowej.

Poznajcie jego zalety!

Ten trening ze względu na różnorodność wykonywanych ruchów dzieli się na kilka rodzajów: cardio boxing, kickboxing, aeroboxing itp. Kolejna różnica to poziom zaawansowania np. aeroboxing to trening dla osób, które mają już wyrobioną kondycję i siłę. Wybór poziomu trudności pozostawiam już wam.

Trening CARDIO BOXING to intensywny ruch, który dotlenia i poprawia krążenie, co pozytywnie wpływa na serce i płuca. Podczas wysiłku zaangażowane są wszystkie partie mięśniowe, więc sylwetka będzie proporcjonalna. Poza tym, ćwiczenia wykonywane są energicznie i dość szybko, dzięki czemu poprawia się zwinność i wytrzymałość.

Kolejną zaletą tego typu treningów jest fakt, że działa korzystnie na naszą psychikę. Stres, który towarzyszy nam na co dzień można rozładować  walcząc z „cieniem”. To świetny sposób na wyładowanie się i pozbycie negatywnych emocji. Po tego typu treningu ciśnienie zejdzie z was na pewno.

Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Cardio boxing spala podobno 600 kcal podczas jednej godziny. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami możesz opcjonalnie wybrać krótszy trening i powoli wydłużać czas, aż dojdziesz do pełnej godziny bez większej zadyszki.

Dla przykładu dołączam 2 treningi z YT:

Trening dla początkujących

https://www.youtube.com/watch?v=i85WUbYQSbI

Trening dla średnio –zaawansowanych

https://www.youtube.com/watch?v=AhlFihYhkYA

Dajcie znać czy próbowałyście już taki typ treningu i co o nim myślicie? A może boksujecie już od dawna? Czekam na wasze komentarze.

Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *