SPOSOBY NA PŁASKI BRZUCH

Wystający brzuszek lub tak zwana pospolicie „oponka” to zmora niejednej z nas. Płaski brzuch po pierwsze wygląda estetycznie, po drugie odbierany jest jako przejaw zdrowia. Co możesz zrobić, by osiągnąć taki efekt? Oto kilka podpowiedzi.

 

Wystający brzuch nie zawsze świadczy o zaniedbaniu. Czasami jest objawem nietolerancji pokarmowych, czy nadmiaru soli w diecie. Przyczyną wzdętego brzucha może być stres. Podczas długotrwałego stresu układ hormonalny kobiety może ulec rozregulowaniu. Podwyższony poziom m.in.: kortyzolu powoduje tycie w okolicy brzucha.

Oto kilka kroków, które wprowadzone w życie i przestrzegane każdego dnia pomogą Wam w pozbyciu się oponki na długo (lub na zawsze):

DIETA

Nie od dziś wiadomo, że jesteś tym, co jesz. A co lubi jeść twój brzuszek? Oczywiście błonnik! Odpowiednia ilość tego składnika wprowadzona do regularnych posiłków, skutkuje poprawą pracy jelit i lepszym trawieniem. Co więcej, to błonnik odpowiada za dłuższe uczucie sytości po posiłku. W większych ilościach znajdziemy go w produktach takich jak: gruszki, migdały, kasza bulgur, jęczmień, fasola, jabłka, banany, suszone śliwki, truskawki. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość wszystkiego też szkodzi. Gdy spożywamy za dużą ilość błonnika możemy narazić się na zmniejszoną przyswajalność tłuszczy, a one z kolei odpowiadają za wchłanianie się niektórych witamin. Idealna ilość błonnika to 25 g dziennie.

NAWODNIENIE

Wielu trenerów i dietetyków przypomina o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Czasami błędnie interpretujemy sygnały płynące z ciała i mylimy pragnienie z głodem. Oprócz tradycyjnej mineralnej możesz stosować herbatki ziołowe, które nawodnią organizm i pomogą jelitom przy wzdęciach czy trawieniu. Dobrze działają napary z kopru włoskiego lub rumianku. Chociaż to zioła, a ich działanie jest raczej delikatne, to powinno się raz na jakiś czas je odstawić (koper można pić codziennie przez dwa tygodnie), potem powrócić do regularnego picia. Przecież nie chcemy, by organizm się przyzwyczaił, a herbatka przestała działać.

SYSTEMATYCZNOŚĆ

By wprowadzić zmiany w swoje życie i je utrwalić (by stały się nawykami) potrzeba systematyczności. Jeśli chcesz popracować nad brzuszkiem, powinnaś jeść i ćwiczyć regularnie. Dopiero wtedy uzyskasz pożądany efekt, który nie potrwa chwilę, a zostanie na dłużej. Jest takie mądre powiedzenie „ śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak”. Pierwszy posiłek to najważniejszy posiłek dnia i powinien być jak najbardziej bogaty w różnorodne wartości odżywcze. Nie chodzi tu o przejadanie się, ale o jakość spożywanych kalorii. Obiad podtrzymuje poziom energetyczny organizmu, a kolacja powinna być lekkostrawna i nie spożywana o późnej porze, bo zamiast regeneracji, jaką daje ci sen, będziesz trawić. Pamiętaj, gdy pomijasz śniadanie łatwiej ci będzie przytyć i nie będziesz mieć energii w ciągu dnia.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I REGENERACJA

Niestety sama dieta i brak ruchu może skutkują schudnięciem, ale efekt jest raczej marny. Ciało traci sprężystość, a wisząca skóra postarza i raczej nie ma uroku, pomimo płaskiego brzucha. Dlatego warto wprowadzić do swojego terminarza hasło TRENING. Wcale nie musisz się morderczo katować, by oponka zaczęła znikać. Treningi powinny być różnorodne, ponieważ nie tracimy tkanki tłuszczowej tylko z wybranej partii ciała (pomimo, że twoim problemem może być sam brzuszek). Oprócz ćwiczeń ogólnych, zdecyduj się na trening skupiający się wyłącznie na brzuchu. Jeśli, jako dodatek do ogólnego wysiłku dodasz tylko i wyłącznie brzuszki, to może być za mało. Ładny i proporcjonalny brzuszek uzyskasz dając mu wycisk różnych partii mięśniowych (mięśnie proste, przednie, boczne itd.).

Moja Rada!

Wybierz sobie zestaw treningowy skupiający się na brzuchu (na YT jest ogromny wybór filmików), które trwają kilka minut i ćwicz brzuch rano, na czczo!!Ćwiczenia, które wykonujesz przed śniadaniem podkręcają metabolizm.

Aktywność fizyczna to ważny aspekt w walce o płaski brzuch, jednak tak samo ważna jest regeneracja. Jeśli twoje mięśnie nie dostaną czasu na odbudowanie się, może się to skończyć kontuzją.

PROPOZYCJA ĆWICZEŃ NA BRZUCH

Wisienką na torcie niech będą przykładowe filmiki, z których możesz wybrać coś dla siebie i wprowadzić w systematyczny trening. Są świetne na poranną aktywność, o której pisałam przed chwilą. Wypróbowałam je na własnej skórze i szczerze mogę je polecić.

 

 

 

 

 

Która z Was podejmie wyzwanie i stosując się do wytycznych w tym poście, zawalczy o piękny brzuch? Zachęcam do ustalenia czasu, jaki dasz sobie na ten cel, zrobienie fotki przed i po, także pomiarów centymetrem i do dzieła! Czekam na Wasze efekty!!!

Ewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *