EKSPRESOWY TRENING POŚLADKÓW W DOMU!

Trend na brazylijską pupę trwa w najlepsze. Jeśli chcesz mieć piękne pośladki i zyskać lepsze samopoczucie to dobrze trafiłaś. Zobacz moją propozycję na 3 ćwiczenia, które rewelacyjnie kształtują nasze cztery litery!

Dlaczego mięśnie pośladkowe są tak ważne?

 To największe i najsilniejsze mięśnie w ludzkim ciele. Odpowiadają za wyprostowaną sylwetkę, wykonywanie ruchu, pracują podczas schylania się itd. Siedzący tryb życia, w tym praca biurowa znacznie upośledzają funkcjonowanie tych mięśni. W perspektywie dłuższego czasu słabną, co może doprowadzić do problemów z kręgosłupem lędźwiowym. Dlatego w dużej mierze to od nas samych zależy, czy zadbamy o nasze cztery litery odpowiednio. Oczywiście efektem ubocznym będzie zgrabna, jędrna pupa. Warto więc podjąć rękawicę i popracować trochę nad sylwetką marzeń.

Moja propozycja składa się z 3 ćwiczeń, które swobodnie można wykonywać w domu. Wiadomo, że trening na siłowni da nam zamierzone efekty w krótszym czasie. Jednak nie każdy ma czas na bieganie na siłownię, a odrobina wytrwałości i samodyscyplina da nam równie wymierne rezultaty.

 

ĆWICZENIE 1 – STEP UP

 To ćwiczenie polega na wchodzeniu i schodzeniu na podwyższenie. Jest ono jednostronne
i wymaga dużej mobilności. Jednak efekty, jakie daje są potwierdzone przez specjalistów. To ćwiczenie bardzo silnie pobudza i aktywizuje mięsień pośladkowy wielki, a to właśnie on odpowiada za wygląd naszych czterech liter. Gdy dołożymy obciążenie zewnętrzne i zadbamy o odpowiednią prędkość ruchu uzyskamy zamierzony efekt. Na początek proponuję 3 serie po 12 powtórzeń na nogę. Gdy poczujemy się już na tyle silni, żeby dołączyć obciążenie śmiało możemy sięgnąć po handelki lub zwykłe butelki z wodą.

 

ĆWICZENIE 2 – UNOSZENIE BIODER

 Ćwiczenie to w dużej mierze angażuje mięsień pośladkowy średni, który odpowiada za stabilizację okolic miednicy. Połóż się na macie lub ręczniku. Zegnij nogi w kolanach i wraz z wdechem unieś biodra jak najwyżej, zaciskając mocno pośladki. Przy opuszczaniu bioder zrób wydech. Na początek zrób 3 serie po 12 powtórzeń, po jakimś czasie możesz dodać gumę oporową (założoną nad kolanami) by zwiększyć opór.

 

ĆWICZENIE 3 – ODWODZENIE NÓG W SIADZIE

 Do tego ćwiczenia przyda się guma oporowa. Siadamy na krześle, taśmę zakładamy nad kolanami. Na początku ćwiczenia nogi mamy złączone, wykonujemy ruch rozchylenia nóg na boki, zaciskając przy tym pośladki. Wracamy do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie angażuje nam mięśnie pośladkowe średnie i małe, które pełnią prawie te same funkcje w organizmie. Na początek 3 serie po 12 powtórzeń. Gdy poczujesz, że dajesz radę i stać cię na więcej proponuję zmienić gumę na tę o większym zakresie oporu.

 Na blogu znajduje się jeszcze jeden wpis poświęcony pośladkom, który zawiera zdjęcia przestawianych ćwiczeń. Tu znajdziecie link → http://www.freedombyewa.pl/propozycja-cwiczen-na-piekna-pupe/

Wiosna coraz bliżej, więc obecny czas jest idealny, by podjąć wyzwanie i zbudować pośladki ze stali!

Lubicie tego typu ćwiczenia? A może podzielicie się swoimi niezawodnymi treningami na tę część ciała.

Pozdrawiam, Ewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *